HERKES BARIŞ SÜRECİNE DESTEK VERMELİDİR


Bu makale 2013-05-29 11:52:21 eklenmiş ve 1969 kez görüntülenmiştir.
Cemil AYDOĞAN

Sayın Başbakanın bazı sivil şahsiyetleri Öcalan’la görüştürmesini tarihsel bir adım olarak görmek lazımdır.
            Türkiye’de ben Demokratım iddiasında olan herkesin bu sürece destek vermesi gerekiyor ve bu süreci sabote edecek karanlık kurumlara karşıda tarafların çok dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor. Paris’te yapılan bu katliamı Barış sürecine yönelik yapılan bu ciddi saldırıyı Sabotaj olarak görmemiz gerekiyor, eğer bu katiller ortaya çıkarsa ilerdeki süreçte böylesi sabotajların önleri kesilmiş olacaktır, yok eğer katiller ortaya çıkarılmazsa barış süreci karanlık engellerle sürekli karşı karşıya kalacaktır anlamına gelmektedir. Geçmişte benzeri çok örnekler yaşanmıştır, bu savaşta Rant kazanan güçler mutlaka devreye girmeye devam edeceklerdir, bu güçleri boşa çıkartmak için tüm demokrasi güçlerinin seferber olmaları kaçınılmaz bir görev olmalıdır.
            Barış taleplerinde herkesin talepleri dört dörtlük kabul edilmemiştir. Ancak barış taleplerinde zorlukları yutan taraflar daima güçlü olmuşlardır. Zorlukları yutamayanlar ise zayıf kalırlar.
Tarih barışın hayata geçmesi için zorlu adımları atan cesur insanları yazar.
Her çatışma ve savaşın bir barış durağı vardır, bu durakta masa başında çok dikkatli ve soğukkanlı olmak lazımdır.
            ‘Vay efendim X adam bizim için böyle demişti..’ Geçmişte müspet, menfi konuşulanların üzerine bir çizgi çekmek gerekiyor. Ayrıca tarafların  bir birlerini sevme zorunlulukları da yoktur, önemli olan masa başında tarafları temsil eden kişilerin taleplerinin Kamuoyunda değer ve kabul görmesidir.
            Bu kan durmadığı süre zarfında ne Türkiye’ye nede Kürtlerin çoğunluk olduğu Coğrafya ’ya Barış ve Demokrasinin gelmesi mümkün değildir.        
Bu süreçte kendilerine güven duymayan ve Partilerin Rant kesimlerinde yer alan ve gelecekte Demokrasi ortamında kendilerini ifade edemeyen seviyesiz bazı insanların halk içinde kışkırtmalarına da dikkat etmek lazımdır.
Çünkü yarın bu Coğrafyada Barış Egemen olduğu takdirde herkes hak ettiği yerde halkın desteği ile temsil sıfatını kazanmış olacaktır. İnsan Hakları ve Evrensel Demokrasi kriterleri de bunu gerektiriyor.
Bu sürecin barışı getirmesi amacıyla herkesin elini taşın altına koyması gerekmektedir. Ülkemizde Barış ve Demokrasiden yana olan herkese tarihi görevler düşmektedir. Bu barış sürecinde Lehte olan güçlü bir kamuoyu ve medya havası şu anda egemen bulunmaktadır. Karşı olanların sesleri zayıf çıkmaktadır.
Eğer bu süreçte barış meşalesi zafere ulaşmazsa başarısızlık bizimde içinde olduğumuz tüm demokrasi güçlerinin de mağlubiyeti olacaktır. Onun için ufkumuzu geniş ve sonsuz görmeliyiz. Bu Barış ya olacak ya olacaktır diyerek tüm kitlelerin sloganı haline gelmelidir.
Barışın bu topraklarda egemen olması için hiçbir neden ortada kalmayacaktır. Ve bu ülkede barışın getirilmesine katkı sunan şahsiyet ve kurumları insanlık tarihi mutlaka yazacaktır.
 
Cemil AYDOĞAN
Mezopotamya Gazeteciler Cemiyet Başkanı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Image and video hosting by TinyPic
Anket
Sizce Ceylanpınar'ın en büyük sorunu nedir ?
HEPSİ
SOSYAL ALANLARIN EKSİKLİĞİ
MESLEK YÜKSEK OKULU
ALT YAPI
YENİ HASTAHANE
TAPU
EĞİTİM
İŞSİZLİK
Image and video hosting by TinyPic
ceylanpinargazetesi.com
© Copyright 2013 SorBaran. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
facebook/ceylanpinargazetesi           twitter/gazetesi_c              
mail: ceylanpinargazetesi@mynet      tel:0 414 471 40 19
İzmir Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net/sexshop-izmir
İzmir Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktaseksshop.com
Antalya Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net/antalya-sex-shop
Ankara Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net/sex-shop-ankara
İstanbul Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net
Vibratör Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.org/vibrator-ve-dildo
Dildo Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktaseksshop.com/vibrator-ve-dildo
Nokta Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.org
İzmir Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.org/sexshop-izmir
Vibratör Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.vibratorum.net
İç Giyim Alışveriş İçin : https://www.ogiyo.com
İstanbul Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.istanbul
Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.istanbul
Saç Bakım Alışveriş İçin : http://www.sacbakim.net
Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktaseksshop.com
Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net
İşitme Cihazı Alışveriş İçin : http://www.noktaisitme.com
seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop   sex shop izmir   izmir sex shop   izmir sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   sex shop ankara   ankara sex shop   sex shop ankara   istanbul sex shop   antalya sex shop   antalya sex shop   antalya sex shop   bursa sex shop   sex shop bursa   bursa sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   esenyurt sex shop   esenyurt sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   kadıköy sex shop   kadıköy sex shop   bakırköy sex shop   bakırköy sex shop   işitme cihazı  
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı