BARIŞ İÇİN EL ELE


Bu makale 2013-05-13 15:10:02 eklenmiş ve 2010 kez görüntülenmiştir.
Cemil AYDOĞAN

Dünyada gelmiş geçmiş sayılı gerilla mücadelelerinden biri olan PKK Devlet savaşı nihayet barışa yönelik son bulmaya doğru gitmektedir.
 
Bu kolay bir süreç değildir çünkü Türkiye Cumhuriyeti Kemalist sistemi
Hep halkları kullanmış ve işleri bitiğinde kendilerine ihanet etmiştir. Bu sistem kurtuluş mücadelesinde bütün halkların desteğini alarak çıkışlarında Türk ismini dahi kullanmadan ilk olarak Anadolu müdafaa hukuk ismini alarak adım adım zafere gitmiştir.
 
Başta  kendilerine destek veren Kürt halkı olmak üzere, İslamcılara, Çerkez Ethem’e, Lazlara ve diğer tüm azınlıklara  âdete ihanet edilerek yok sayma aşamasına gitmişlerdir.
Bu halkların içinde bu gaddar statüko sistemine karşı sadece Kürt halkı direniş bayrağını elinden bırakmamış ve bedelini şimdiye kadar ağır bir şekilde ödemiştir. Süleyman DEMİREL’İn açıklamasına göre şimdiye kadar 29 Kürt isyanı baş göstermiş ve hepside bastırılmıştır.30.uncu isyan PKK isyanı da aynı şekilde bastırılacaktır demişti.
Ancak bu isyan 30 yıldır bastırılamadı; bu mücadele günahları ve sevapları ile statükocu inkarcı militarist siteme karşı bir tarih yazmayı başarmıştır.
Bu 30 yıllık savaş ortamı ne Türkiye’yi bölünmeye götürmüş ne Türkiye Cumhuriyeti Devleti nede PKK’yi zafere götürmüştür.
Taraflar vardıkları son noktaya gelmişlerdir bu noktanın ismi de Barış ve Demokrasi yoludur.
 
Bu ülke içinde tarihinden şimdiye kadar barış için güçlü bir kamuoyuna dayalı böylesi bir destek ortamı da görülmemiştir.%70’lere dayanan bir Barış kitlesi vardır.%95’lere varan aynı ülkede beraber yaşama anketleri vardır böylesi bir iradenin karşısında durmak siyasi ve ekonomik olarak durmak da mümkün değildir. Sadece siyasal ranta dayalı bazı partiler vardır bu partilerin gelecekte yığınsal halk desteğine karşı marjinal bir seviyeye düşmeleri de elbeTte  kaçınılmaz olacaktır.
 
BÖYLESİ RİSK VE BEDEL İSTEYEN TARİHİ BARIŞLARIN KAHRAMANLARI VE YARDIMCILARI DA VARDIR
1-Karanlık örgütleriyle henüz statükocu anlayışı tasfiye edilmeden bu sistemin mayınları ve zehirli dikenlerine karşı her nevi riski göze alan, bu Barışın hayatta geçmesiyle beraber insanlık tarihine geçecek olan bu Barışın kahramanı Recep Tayyip ERDOĞAN olacaktır.
2-Kendi örgütsel yapısı içinde siyasi olarak varlık yokluk riskini göze alan ve Demokrasi dışında şu anda görünürde bir şey talep etmeyen bu Barışın yardımcı aktörlerinden biride PKK önderi Abdullah ÖCALAN dır.
3-Bu sürecin mutfak hizmetlerini başarıyla bitiren ve Barış zeminini güçlü diyaloglarla Demokrat ve cesur bir şahsiyet sergileyen, bu Barış zemininin basamaklarını yürüyebilecek bir konuma getirmeyi sağlayan MİT Müsteşarı Hakan FİDAN dır.
4-Bu Barış görüşmeleri ışığında Türk halkı ve Kürt halkının kalbindeki akan kardeş kanını durdurma talebini hayatta geçirerek Barışa giden önemli adımlardan birini atarak, ateşkes ilan eden KCK Başkanı Murat KARAYILAN dır.
5-Bu sürecin yaratılmasında basın yayın organlarına hiç bilgi vermeden EKO-POLİTİK ve Akil adamlar adına PKK nın Avrupa sorumlusu ile görüşmeler yapmak ve kandilde PKK Başkanlık konseyi adına bana gösterdiği yakın ilgi ve ayırdığı uzun zaman görüşmelerinden dolayı Sabri OK a teşekkür ediyorum,Kendisinden aldığım bilgileri EKOPOLİTİK Akil adamlarına vermeyi sağladım verilen bu bilgiler Devlet yetkililerine iletildi ve bu görüşmeyle beraber BDP ve PKK önderi Abdullah ÖCALAN arasındaki görüşmelere katkı sağladım.
Barış sürecinde BDP Genel Başkanı Selahattin DEMİRTAŞ ve diğer eş Başkanlarla beraber olumlu bir sonucu alabilmek için yaptıkları tüm girişim ve görüşmelerinden dolayı kurumsal olarak kendilerine  teşekkür ediyorum
Bu tarihi Barış adımında ülke içinde ve ülke dışında savaşın karanlık tezgâh ve komplolarını boşa çıkartmak için Barış ve Demokrasiden yana olan siyasi partiler, sivil toplum kurumları, kanaat önderleri, medya kurumları, ülkemizin duyarlı insanları, din adamları ve Demokrasi güçlerini bu sürece aktif destek vermeye davet ediyoruz
 
Cemil AYDOĞAN
Kızıltepe/Mardin
Mezopotamya Gazeteciler Cemiyet Başkanı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Image and video hosting by TinyPic
Anket
Sizce Ceylanpınar'ın en büyük sorunu nedir ?
HEPSİ
SOSYAL ALANLARIN EKSİKLİĞİ
MESLEK YÜKSEK OKULU
ALT YAPI
YENİ HASTAHANE
TAPU
EĞİTİM
İŞSİZLİK
Image and video hosting by TinyPic
ceylanpinargazetesi.com
© Copyright 2013 SorBaran. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
facebook/ceylanpinargazetesi           twitter/gazetesi_c              
mail: ceylanpinargazetesi@mynet      tel:0 414 471 40 19
İzmir Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net/sexshop-izmir
İzmir Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktaseksshop.com
Antalya Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net/antalya-sex-shop
Ankara Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net/sex-shop-ankara
İstanbul Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net
Vibratör Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.org/vibrator-ve-dildo
Dildo Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktaseksshop.com/vibrator-ve-dildo
Nokta Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.org
İzmir Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.org/sexshop-izmir
Vibratör Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.vibratorum.net
İç Giyim Alışveriş İçin : https://www.ogiyo.com
İstanbul Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.istanbul
Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.istanbul
Saç Bakım Alışveriş İçin : http://www.sacbakim.net
Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktaseksshop.com
Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net
İşitme Cihazı Alışveriş İçin : http://www.noktaisitme.com
seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop   sex shop izmir   izmir sex shop   izmir sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   sex shop ankara   ankara sex shop   sex shop ankara   istanbul sex shop   antalya sex shop   antalya sex shop   antalya sex shop   bursa sex shop   sex shop bursa   bursa sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   esenyurt sex shop   esenyurt sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   kadıköy sex shop   kadıköy sex shop   bakırköy sex shop   bakırköy sex shop   işitme cihazı  
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı