ŞANLIURFA DİŞ HASTANESİNDE ORTODONTİ TEDAVİLERİNE BAŞLADI

Şanlıurfa da diş hastanelerinde bulunmayan ve hastaların tedavi görmek için çevre hastanelere gitmek zorunda olduğu Ortodonti tedavisi için Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ortdonti tedavi bölümü açarak söz konusu hastalara bakmaya başladığını du

Şanlıurfa da diş hastanelerinde bulunmayan ve hastaların tedavi görmek için çevre hastanelere gitmek zorunda olduğu Ortodonti tedavisi için Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ortdonti tedavi bölümü açarak söz konusu hastalara bakmaya başladığını duyurdu.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yapılan yazılı açıklamaya göre Ortodonti Tedavisi için Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde bölüm açıldığı ve artık hastalara bu hastaneden hizmet vermeye başlanacağı duyuruldu.

Şanlıurfa İl Sağık Müdürlüğünün Açıklaması

Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemizde Uzm. Dt. Mahmut Tankuş ve Uzm. Dt. Selçuk Erdem Özbay tarafından sabit ve hareketli Ortodontik tedavilere başlamış bulunmaktadır. 

Ağız hazırlığı ve malzeme temini sağlanan ilk hastaya telleri takılarak, ortodonti hizmeti de aktif olarak verilmeye başlandı. Bundan sonra ağız hazırlığı tamamlanan hastalara hızlı bir şekilde ortodonti tedavi hizmeti verilecektir. Bu tedaviler için daha önce şehir dışına gönderilen hastaların tedavisi hafta başından itibaren Karaköprü Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde yapılarak il dışına gitmeden Şanlıurfa’da tedavi edilebilecektir.