JANDARMA’DAN DOLANDIRICILARA DİKKAT MESAJI

Ceylanpınar Jandarma Komutanlığı, kendini polis, asker olarak tanıtıp para, altın isteyen şahıslar ile ilgili muhtarlara uyarı mesajı göndererek vatandaşların bilinçlendirilmesini istedi.

Ceylanpınar’da ikamet eden bir vatandaşı cep telefonuyla arayan başka bir şahıs, kendini polis olarak tanıtarak vatandaşı dolandırdı. Kuyumcudan aldığı cumhuriyet altınlarının çalıntı olduğunu söyleyen şahıs, altınların üzerindeki parmak izlerinin incelenmesi için Ceylanpınar-Akçakale yolu üzerindeki köprünün altına bırakmasını istemesi üzerine vatandaş altınları belirtilen yere bırakmıştır. Geri alması için tanınan süre içerisinde altınları bıraktığı yerde bulamayınca dolandırıldığını anlayan mağdur vatandaş Jandarma Komutanlığına başvurdu. Jandarma Komutanlığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

İlçe ve kırsal mahalle muhtarlarına uyarı mesajı göndererek, kendini polis veya asker olarak tanıtan ve para, altın isteyen kişilere itibar etmeyip en yakın karakola veya 112 ihbar hattına ihbarda bulunmalarını istedi.

Haber : Musa KILINÇ