CHP?li Aydınlık, Ceylanpınar?daki Borçların 1 Yıl Ertelenmesini İstedi

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, sınır ilçelerinden Ceylanpınar, Akçakale, Suruç ve Nusaybin?deki esnaf ve çiftçilerin borçlarının 1 yıl ertelenmesini istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, TBMM Genel Kurulunda söz alarak sınır ilçelerinde bulunan esnaf ve çiftçilerin tüm borçlarının 1 yıl “koşulsuz” olarak ertelenmesini istedi.

Aydınlık, konuşmasında şunları ifade etti: “Barış Pınarı Harekâtı sebebiyle bölgemizde alınan önlemler, yetkililer tarafından bölge halkımızın daha güvenli noktalara çekilmesi Ceylanpınar, Akçakale, Suruç ve Nusaybin’deki esnaf ve çiftçilerimizi ekonomik açıdan sekteye uğratmıştır. Bu süreçte iş yapamayan sınır ilçelerimizin esnaf ve çiftçilerinin tek bir talebi vardır: tüm bankalara, tarım kredi kooperatiflerine ve esnaf odalarına olan kredi borçlarının, devlet kurumlarına olan tüm borçlarının, çek ve senetlerinin koşulsuz 1 yıl ertelenmesi. Tüm hükümet yetkililerini, sayın bakanları bu konu üzerinde gerekli çalışmaları başlatmaya çağırıyorum”