Anahtar Kelimeler: : DİLEKÇESİNDE İBARE HUKUKA AYKIRIDIR

AKAY: TAPU DİLEKÇESİNDE O İBARE HUKUKA AYKIRIDIR

Ceylanpınarlı avukat Hüseyin Akay, sosyal medya hesabında dağıtılan tapularla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Tapu başvurularında doldurulan hazır dilekçenin hukuka aykırı olduğunu belirten Akay, “Bu belgede geçen ‘bedel ne olursa olsun itiraz etmeden

TAPULAR ÜCRETSİZ DAĞITILMALI

Yıllardır tapu bekleyen ve tapuları olmadığı için büyük mağduriyetler yaşayan Ceylanpınar halkına tapuların ücretsiz verilmesi gerektiğini belirten Akay, şunları belirtti: “Geç gelen bir kamu hizmetinin karşılığı bu olmamalı. Kimse yıllardır seçim kozu olarak kullanılan taşınmazlarını bu şekilde para karşılığında satın almak zorunda değil. Bunun yerine bu taşınmazlar sosyal devlet anlayışı gereği ücretsiz olarak, hak ve ihtiyaçlar nispetinde adil bir şekilde dağıtılmalıdır. Yıllarca tapusuz şehir olmanın mağduriyeti, yeni bir mağduriyetle giderilmeye çalışılmamalıdır.”

Yetkililerin bir an önce, bu adaletsiz yöntemden dönülmesi ve adil bir çözüm üretilmesi gerektiğini vurgulayan Akay, bu beklentinin her Türkiye vatandaşı için en doğal hak olduğunu dile getirdi.