Akbaş: “Tanzim Satışları Çözüm Getiremeyecek”

Türkiye Haller Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Faruk Akbaş, tanzim satışlarıyla meyve sebze satılmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Tanzim satışlarının bir çözüm getirmeyeceğini söyleyen Akbaş, “fiyatların tek düşürülmesinin çözümü üretimin arttırılmasıdır” dedi.
Bu haber 2019-02-11 14:30:13 eklenmiş ve 240 kez görüntülenmiştir.

Meyve sebze fiyatlarının aşırı derecede artmasından dolayı çeşitli önlemler alınmaya başlanmıştı. Bu önlemlerden biri de belediyeler tarafından gerçekleştiriliyor. Tanzim satışlarıyla meyve sebze satışları gerçekleştirilmeye başlandı. Tanzim satışlarını değerlendiren Türkiye Haller Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Faruk Akbaş, “Cumhurbaşkanımızındı işaret etmiş olduğu hazır satış yerleri ile ilgili biz kendi tecrübelerimizden edindiğimiz bilgileri sunmak istiyoruz. Bunlar kesinlikle yanlış hareketlerdir, bunlar çözüm getiremeyecektir. Çünkü o tanzim yerlerinde satılan ürünlerin tamamı toplasan bizim burada bir dükkânda sattığımız malın değerinde bile değildir” dedi.

Fiyat artışlarını arz talep dengesinden kaynaklandığını söyleyen Akbaş, “Sebze ve meyve fiyatlarının düşürülmesi isteniyorsa, tanzim yerlerin değil mutlaka ve mutlaka üretimin arttırılması ve denetimin sahada gerçekleştirilmesi ile yapılır. Malumunuz Türkiye’miz 82 milyon nüfusa ulaşmış durumda. Bizler 3,5 çocuk derken 82 milyona ulaştık ve bunların ne yiyeceğini hesap etmeden bunların gıdaları ile ilgili, tedbirler alınmadıysa, üretim yapılmadıysa fiyatlar artar. Ve bu gidişle önümüzdeki yıllarda fiyatlar daha da artacak. Bu bir arz-talep sorunudur, bu izamla, nizamla düşürülecek bir durum değildir” ifadelerini kullandı.“Fiyatların tek düşürülmesinin çözümü üretimin arttırılmasıdır”

Üretimin arttırılmasının önemine değinen Faruk Akbaş, “Şimdi ben diyorum fiyatların tek düşürülmesinin çözümü üretimin arttırılmasıdır. Şimdi kış aylarındayız, biz meyve ve sebze konusunda sadece Antalya bölgesine mahkûm durumdayız. Antalya’daki seraların dışında bizim satabileceğimiz başka bir yerimiz yok. Buralarda üretilen ürünler yetmiyor bununla beraber yurt dışına ihracatımız da var. İhracattan dolayı iç piyasaya da mal yetmiyor. Bu tanzim yöntemi ile yapılacak iş değil çünkü satılacak mal yok. Tek çözüm yolu el ele vermeli üreticiyi destekleyip üretimi arttırılmalıyız. Ve bununla beraber gerçek suçluları bulup cezalandırılmalıyız” şeklinde konuştu.Akbaş sözlerini şöyle tamamladı, “Bu işi spekülasyon eden yok mu var, fahiş fiyatlara satış yapıp vatandaşı mağdur eden yok mu var, benim esnafım içerisinde, pazarcı esnafı içerisinde manavcı esnafı içiresinde de var. Ama bunların yolu denetimlerin yapılmasında geçilir. Şanlıurfa İl Tarım Müdürlüğü ekipleri Sebze ve Meyve Halında denetimler yaptı, biz kendisini çok iyi bir şekilde karşıladık. Gereken denetimler yapıldı burada eğer bu anlamda fahiş fiyata ürün satanlar varsa gereken cezai işlem uygulansın.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Image and video hosting by TinyPic
Anket
Sizce Ceylanpınar'ın en büyük sorunu nedir ?
HEPSİ
SOSYAL ALANLARIN EKSİKLİĞİ
MESLEK YÜKSEK OKULU
ALT YAPI
YENİ HASTAHANE
TAPU
EĞİTİM
İŞSİZLİK
Image and video hosting by TinyPic
ceylanpinargazetesi.com
© Copyright 2013 SorBaran. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
facebook/ceylanpinargazetesi           twitter/gazetesi_c              
mail: ceylanpinargazetesi@mynet      tel:0 414 471 40 19
İzmir Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net/sexshop-izmir
İzmir Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktaseksshop.com
Antalya Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net/antalya-sex-shop
Ankara Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net/sex-shop-ankara
İstanbul Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net
Vibratör Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.org/vibrator-ve-dildo
Dildo Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktaseksshop.com/vibrator-ve-dildo
Nokta Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.org
İzmir Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.org/sexshop-izmir
Vibratör Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.vibratorum.net
İç Giyim Alışveriş İçin : https://www.ogiyo.com
İstanbul Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.istanbul
Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.istanbul
Saç Bakım Alışveriş İçin : http://www.sacbakim.net
Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktaseksshop.com
Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net
İşitme Cihazı Alışveriş İçin : http://www.noktaisitme.com
seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop   sex shop izmir   izmir sex shop   izmir sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   sex shop ankara   ankara sex shop   sex shop ankara   istanbul sex shop   antalya sex shop   antalya sex shop   antalya sex shop   bursa sex shop   sex shop bursa   bursa sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   esenyurt sex shop   esenyurt sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   kadıköy sex shop   kadıköy sex shop   bakırköy sex shop   bakırköy sex shop   işitme cihazı  
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı