Ceylanpınar Saraççeşme Mahallesi’nin Yolları İçler Acısı

Ceylanpınar Saraççeşme Mahallesi sakinleri, özellikle siyasi partilerin ve belediye başkan adaylarının boş vaatlerinden bıkmış durumda. Mahalleye hizmet babındaki beklentilerinin hiçbir dönem karşılanmadığını belirten mahalle sakinleri, artık laf değil icraat istiyoruz diyorlar.
Bu haber 2019-02-05 10:12:47 eklenmiş ve 335 kez görüntülenmiştir.

 

Saraççeşme, Ceylanpınar’a bağlı kırsal bir mahalle. Bu mahalle ilçeye 17 kilometre uzaklığında. Mahalle 3000 nüfusa sahip ve yaklaşık 250-300 hanesi bulunuyor. Daha önce Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne bağlı olan Saraççeşme Köyü, yerel yönetimler yasası ile Ceylanpınar’a bağlı bir mahalle statüsüne kavuşturuldu. Ceylanpınar’ın en büyük üç büyük kırsal mahallesinden biri olan bu mahallenin oy potansiyeli ise yaklaşık 1000. İşte bu noktada mahallenin oylarının bu denli çok olması yıllarca belediye başkan adayları ve milletvekillerinin akınına uğramış ve boş vaatler ile kandırılmışlar.

BİRÇOK KİŞİ HEPATİT B ENFESKİYONUNA YAKALANMIŞ

Mahalle neredeyse Ceylanpınar’ın kuruluş tarihine denk olmasına rağmen, ne alt yapı ne de üst yapı çalışması yok. Mahallenin içinden üstü açık kanalizasyon atıkları geçiyor, kışın gelmesiyle çamur deryasına dönüyor ve mahallede birçok kişi Hepatit B enfeksiyonunu kapmış durumda. Öyle ki mahallenin birçok genci vatani görevi sırasında bu hastalıktan dolayı çürük alarak askeri görevini yapamaz duruma gelmiş.

ÇAMURDAN DOLAYI ÇOCUKLARIMIZI OKULA GÖNDEREMİYORUZ

Mahallede yaşanan sorunlar bunlarla sınırlı değil. Mahalle sakinlerinin açıklamaları ise yaşananların ve bu mahalledeki yaşam koşullarının çarpıcılığını ortaya koyuyor.  Bunlardan biri yaklaşık 30 yıldır Saraççeşme Mahallesi’nde yaşayan ve ismini vermek istemeyen mahalle sakini, Mahalle’de yaşam koşullarının insani standartların çok altında olduğunu belirtiyor. Yerleşik yaşam koşullarının kurallarına aykırı olduğunu vurgulayan mahalle sakini ‘’ Biz kışın gelmesiyle çocuklarımızı yağmur sularının mahalleyi çamur deryasına dönüştürmesinden kaynaklı okula gönderemiyoruz’’ diyor.

LAĞIM SULARI KAPIMIZIN ÖNÜNDEN GEÇİYOR

Konuşmasına sorunları sıralayarak devam eden mahalleli ’’En büyük sorunumuz yazın kapılarımızın önünden geçen pis lağım sularının çevreye ve bize verdiği zarar’’ diyor. ‘’Alt yapımız yok. Lağım suları ilçenin en büyük deresi olan Cırcıp Deresi’ne akıtılıyor. Bu da hastalık olarak bize geri dönüyor. Kapısını çalmadığımız ve uyarmadığımız yetkili kalmadı. Artık bizde yaşam standartlarımızın düzeltilmesini istiyoruz’’ şeklinde vurguluyor.

SİYASİLERİN BOŞ VAATLERİNDEN BIKTIK

Bir diğer mahalle sakinin açıklamaları ise daha çarpıcı. ‘’Mahallemiz Ceylanpınar’ın kırsaldaki en büyük mahallelerinden biri. Buna rağmen hizmet yapılmıyor. Yıllardır belediye başkanları ve belediye başkan adaylarının yanı sıra milletvekilleri sadece seçim döneminde mahallemize gelip boş vaatlerde bulunup gidiyorlar. Bizim artık bunlardan hiç beklentimiz kalmadı. Yaptıkları tek şey, boş laf ama icraat yok.

KENDİ TAZİYE EVİMİZİ KENDİMİZ YAPTIK

Mahalle sakinleri, mahallelerini yaşanabilecek bir düzeye getirmek için bir dayanışma kurarak kendi hizmetlerini kendileri yapıyor. Bunlardan biri de taziye evi. Taziye evini mahalle sakinleri neredeyse kendi imkânları ile yapmış. Belediyenin kendilerine sadece 5 ton demir, 500 torba çimento ve zemin dolgu malzemeleri dışında hiç faydası olmamış. Taziye evinin çevre düzenlemesi ise henüz yapılmamış durumda.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Image and video hosting by TinyPic
Anket
Sizce Ceylanpınar'ın en büyük sorunu nedir ?
HEPSİ
SOSYAL ALANLARIN EKSİKLİĞİ
MESLEK YÜKSEK OKULU
ALT YAPI
YENİ HASTAHANE
TAPU
EĞİTİM
İŞSİZLİK
Image and video hosting by TinyPic
ceylanpinargazetesi.com
© Copyright 2013 SorBaran. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
facebook/ceylanpinargazetesi           twitter/gazetesi_c              
mail: ceylanpinargazetesi@mynet      tel:0 414 471 40 19
İzmir Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net/sexshop-izmir
İzmir Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktaseksshop.com
Antalya Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net/antalya-sex-shop
Ankara Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net/sex-shop-ankara
İstanbul Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net
Vibratör Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.org/vibrator-ve-dildo
Dildo Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktaseksshop.com/vibrator-ve-dildo
Nokta Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.org
İzmir Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.org/sexshop-izmir
Vibratör Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.vibratorum.net
İç Giyim Alışveriş İçin : https://www.ogiyo.com
İstanbul Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.istanbul
Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.istanbul
Saç Bakım Alışveriş İçin : http://www.sacbakim.net
Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktaseksshop.com
Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net
İşitme Cihazı Alışveriş İçin : http://www.noktaisitme.com
seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop   sex shop izmir   izmir sex shop   izmir sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   sex shop ankara   ankara sex shop   sex shop ankara   istanbul sex shop   antalya sex shop   antalya sex shop   antalya sex shop   bursa sex shop   sex shop bursa   bursa sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   esenyurt sex shop   esenyurt sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   kadıköy sex shop   kadıköy sex shop   bakırköy sex shop   bakırköy sex shop   işitme cihazı  
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı