Ceylanpınar’da Çocukların Yüzünü Güldüren Proje: Oyuncak Kardeşliği

Üniversite yıllarından itibaren fotoğrafçılık yapan Ümit Kavak, vaktinin çoğunu ’Oyuncak Kardeşliği’ adı altında Ceylanpınar’da çocuklara oyuncak dağıtarak geçiriyor.
Bu haber 2018-08-27 09:49:10 eklenmiş ve 1019 kez görüntülenmiştir.
vibratör   sex shop   sex shop   sex shop    sex shop   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   saç bakım  

Oyuncak Kardeşliği projesiyle dikkat çeken Kavak, ilk olarak İstanbul’dan bir arkadaşının fotoğraflardaki çocuklara eski oyuncaklarını yollamak istemesiyle yola başladı. Sonrasında birçok insanın fedakârlığı ile günden güne seslerini daha çok duyurup samimiyetlerine inandırdıklarını söyleyen Kavak, her gittikleri köyde, fotoğraf ve video çekerek ilgi topladıklarını, daha çok kişiyle buluşmayı amaçladıklarının altını çizdi.

Yaklaşık olarak 7 aydır hiçbir kurumdan destek almadan, tamamen bireysel çabalarıyla çocuklara oyuncak dağıtımı yaptıklarını, kendisinin de Ceylanpınar’da büyüdüğünü söyleyen Kavak, insanlar ve çocuklarda unutulmuşluk ve yılgınlığın hâkim olduğunu belirtti. Savaş nedeniyle Suriye’deki çocukları da göz önünde bulundurarak konuşan Kavak, burada unutulmuşluk içerisinde yaşayan çocukların güzel şeylere ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Kavak, genel olarak Ceylanpınar ve Kızıltepe köylerinde oyuncak dağıtımı yaptıklarını, buralarda nüfusun kalabalık olduğunu ve ilerleyen dönemlerde bu amaca uygun araç alarak tüm Türkiye yollarına düşüp yüz binlerce çocuğa ulaşmayı hayal ettiğini söyledi.

‘Tüm zamanımı ayırıyorum’

Proje dâhilinde şu ana kadar üç ay gibi bir süreçte yaklaşık 13 bin çocuğa ve 3 bin haneye ulaşarak bir nebze de olsa çocukların yüzleri gülsün diye destek olan Kavak, samimiyet ve hissetmenin verdiği duyguların yarattığı fedakârlıkla, kargo aracılığıyla hediye yollayıp destek olan insanların onlara hiç tanımadıkları halde güven verdiklerini belirtti. Kavak, maddi manevi çok büyük hediyeler geldiğini söyleyerek “Ben de o güvenlerini boşa çıkarmamak için, işimi ikinci plana atıp, tüm zamanımı Oyuncak Kardeşliği projesine ayırmaya başladım” dedi.

Ceylanpınar’da yetiştiği için çevreye hakim olduğunu belirten Kavak, daha çok çocuğa ulaşmak için arkadaşlarından yardım aldığını söyleyen Kavak “Oyuncak dağıtımında belirli bir kriter yok, çünkü bu coğrafyada fakir zengin fark etmez, tüm çocukların oyuncağa olan bir özlemi var. Ancak diğer gelen destekleri ise ihtiyaç sahibi çocuklar ve ailelere dağıtma konusunda hassasiyetle hareket ediyorum” diye konuştu.

Çocukların gözlerinde gülümseme

Ümit Kavak, gittikleri köylerde onları gören çocukların, ailelerin hatta çevredeki insanların önce çekingen ve şaşkınlık içerisinde onları seyrettiğini söyledi. Daha sonra zaman geçtikçe proje adını duyulmaya başladıktan sonra insanların onları tanıdıklarını bunun da işlerini kolaylaştırdıklarını belirten Kavak, “Sayfalarca yazılarak da anlatılabilir ancak ilk şey, çocukların gözlerinde nemli bir gülümseme yayılıyor ve evlerine ulaşmadan verdiğimiz oyuncağı keşfetmeye başlıyorlar alır almaz” diyerek çocuklara verdikleri mutluluğu dile getirdi.

Kendilerine en fazla güç veren şeyin, oyuncak veya çocuğa dair ne varsa onlara yollayan kişilerle aralarında kuvvetli bir bağ kurulması olduğunun altını çizen genç fotoğrafçı Kavak, her görüşten her inançtan insanların desteklerini gördüklerini ve görmeye devam ettiklerini vurguladı. Geri dönüşlerin hep olumlu ve cesaret, güç verecek yönde olduğunu söyleyerek “Arkadaşlarımın annesi tarafından çok sevildiğimi hissediyorum. Çünkü çoğu arkadaşım, sosyal medyada dağıtım hikâyelerini ailesi ile birlikte seyrediyor” dedi.

‘Sergi yapmak istiyorum’

Oyuncak Kardeşliği projesine başlamadan önce de fotoğrafçılıkla ilgilenen Kavak, oyuncaklarla buluşturdukları çocukların fotoğraflarının ilgi çektiğini söyledi. Hem kısa film hem de fotoğraf sergisi yapmayı ilk günden beri istediği şeylerden birisi olduğunu söyleyen Kavak, “Evet, hatırı sayılır ve beğenilen kareler çıktı ortaya ve daha çok çocuğa ulaşmak için, fotoğraflarımdan güç almak istiyorum” diyerek çektiği fotoğraflardan sergi yapmayı planladığını da dile getirdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Sizce Ceylanpınar'ın en büyük sorunu nedir ?
HEPSİ
SOSYAL ALANLARIN EKSİKLİĞİ
MESLEK YÜKSEK OKULU
ALT YAPI
YENİ HASTAHANE
TAPU
EĞİTİM
İŞSİZLİK
Image and video hosting by TinyPic
ceylanpinargazetesi.com
© Copyright 2013 SorBaran. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
facebook/ceylanpinargazetesi           twitter/gazetesi_c              
mail: ceylanpinargazetesi@mynet      tel:0 414 471 40 19
İzmir Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net/sexshop-izmir
İzmir Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktaseksshop.com
Antalya Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net/antalya-sex-shop
Ankara Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net/sex-shop-ankara
İstanbul Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net
Vibratör Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.org/vibrator-ve-dildo
Dildo Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktaseksshop.com/vibrator-ve-dildo
Nokta Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.org
İzmir Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.org/sexshop-izmir
Vibratör Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.vibratorum.net
İç Giyim Alışveriş İçin : https://www.ogiyo.com
İstanbul Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.istanbul
Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.istanbul
Saç Bakım Alışveriş İçin : http://www.sacbakim.net
Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktaseksshop.com
Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net
İşitme Cihazı Alışveriş İçin : http://www.noktaisitme.com
seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop   sex shop izmir   izmir sex shop   izmir sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   sex shop ankara   ankara sex shop   sex shop ankara   istanbul sex shop   antalya sex shop   antalya sex shop   antalya sex shop   bursa sex shop   sex shop bursa   bursa sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   esenyurt sex shop   esenyurt sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   kadıköy sex shop   kadıköy sex shop   bakırköy sex shop   bakırköy sex shop   işitme cihazı  
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı