YILLARIN HAYALİ ÇÖZÜME KAVUŞUYOR

Yıllardır Ceylanpınar’ın en büyük sorunu olan ve çözümü için birçok girişim yapılan tapu ile ilgili kadastro çalışmaları başladı.
Bu haber 2018-02-05 19:09:37 eklenmiş ve 1162 kez görüntülenmiştir.

Şanlıurfa Valiliği’ne bağlı kadastro müdürlüğü yaptığı ilanla, 05.02.2018 itibari ile ilçede kadastro çalışmalarının yapılacağını duyurdu.

Şanlıurfa Kadastro Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Ceylanpınar’da Yenişehir, Mevlana, Ulu Camii, Selahaddini Eyyubi, Adnan Menderes, Fatih Sultan Mehmet, Cumhuriyet, Seydo Atilla,Mehmet Akif Ersoy,Bahçelievler,Ensar,Turgut Özal, Adnan Menderes ve Özbek mahalleleri sınırları içerisinde bulunan Maliyeye ait taşınmazlarla ilgili 4706 sayılı kanunun geçici 18.Maddesi ve 3402 sayılı kanunun Ek-4 maddesi kapsamında yapılacak olan kadastro işlemlerine Pazartesi itibari ile başlanmıştır denildi.

Bu çalışma alanı sınırı içerisinde kullanımında taşınmazı bulunan kişilerin ve temsilcilerinin söz konusu taşınmazların başında olması gerektiği belirtilen açıklamada, sınırları belli olmayan taşınmazların köşe noktalarına mahallin örf ve adetine uygun kalıcı işaretler koymaları, kullanımlarında taşınmaz mal olduğunu kanıtlayıcı belgeleri ile birlikte belirtilen gün ve saatte taşınmazların başında hazır bulunmaları gerekmekte olduğu hazır bulunmayanların ise yokluklarında işlem yapılacağı açıklandı.

Şanlıurfa Kadastro Müdürlüğü, kadastro çalışmalarına yapılacak itirazlar için ise, kadastro ekibinin çalışma alanındaki görevinin sona erdiği tarihe kadar kadastro komisyonunda incelendiğinden, itirazı olanların bu süre içerisinde belgeleri ile birlikte müdürlüğümüze veya kadastro teknisyenliğine müracaat etmeleri gerektiği dile getirildi.

İtiraz sonuçlarının 30 günlük askı cetvellerinde gösterileceği belirtilen açıklamada bu tarihten sonraki itirazların ise kadastro sonuçlarının gösterildiği 30 günlük askı ilan süresi içerisinde Şanlıurfa Kadastro Mahkemesine dava açmak suretiyle yapılabileceği açıklandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, yapılacak olan çalışmanın hayati öneme sahip olduğunu belirtti.

Göreve geldikleri ilk günden Ceylanpınar’ın kanayan yarası durumundaki bir sorunu olan tapu meselesinin çözüme kavuşması için sağlıklı ve yerinde kadastro çalışmasının yapılması gerektiğinin altını çizen Menderes Atilla, eski kadastronun en az 50 yıllık olduğunu mevcut kadastro ile yapılması durumunda ciddi sıkıntılar yaşanmasının kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

Atilla, bu çalışmanın yapılması için başta bakanlıklar olmak üzere birçok yetkili ile temasa geçtiklerini, yapılacak olan kadastro çalışmalarının çok önemli olduğunun altını çizdi.

 

Vatandaşlardan kadastro çalışması yapan ekibe yardımcı olmasını rica eden Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, kısa süre içerisinde yapılacak olan kadastro çalışmasının ardından vatandaşların tapu almalarının önünün açılacağını söyledi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Image and video hosting by TinyPic
Anket
Sizce Ceylanpınar'ın en büyük sorunu nedir ?
HEPSİ
SOSYAL ALANLARIN EKSİKLİĞİ
MESLEK YÜKSEK OKULU
ALT YAPI
YENİ HASTAHANE
TAPU
EĞİTİM
İŞSİZLİK
Image and video hosting by TinyPic
ceylanpinargazetesi.com
© Copyright 2013 SorBaran. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
facebook/ceylanpinargazetesi           twitter/gazetesi_c              
mail: ceylanpinargazetesi@mynet      tel:0 414 471 40 19
İzmir Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net/sexshop-izmir
İzmir Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktaseksshop.com
Antalya Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net/antalya-sex-shop
Ankara Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net/sex-shop-ankara
İstanbul Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net
Vibratör Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.org/vibrator-ve-dildo
Dildo Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktaseksshop.com/vibrator-ve-dildo
Nokta Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.org
İzmir Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.org/sexshop-izmir
Vibratör Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.vibratorum.net
İç Giyim Alışveriş İçin : https://www.ogiyo.com
İstanbul Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.istanbul
Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktashop.istanbul
Saç Bakım Alışveriş İçin : http://www.sacbakim.net
Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.noktaseksshop.com
Sex Shop Alışveriş İçin : https://www.seksshopistanbul.net
İşitme Cihazı Alışveriş İçin : http://www.noktaisitme.com
seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop   sex shop izmir   izmir sex shop   izmir sex shop   istanbul sex shop   istanbul sex shop   sex shop ankara   ankara sex shop   sex shop ankara   istanbul sex shop   antalya sex shop   antalya sex shop   antalya sex shop   bursa sex shop   sex shop bursa   bursa sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   esenyurt sex shop   esenyurt sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   kadıköy sex shop   kadıköy sex shop   bakırköy sex shop   bakırköy sex shop   işitme cihazı  
avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   avcılar sex shop   avcılar sex shop   beylikdüzü sex shop   beylikdüzü sex shop   samsun sex shop   samsun sex shop   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı